Ara
  • diadaysmedical

Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniforma düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor ?

Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniforma düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor? Grey's Anatomy veya başka bir tıbbi televizyon programı ? Doktorları, cerrahları ve hemşireleri düşünüyor musunuz? Önlüklerin neden tıp uzmanları tarafından giyildiğini hiç merak ettiniz mi? Tıp uzmanlarının önlüklerde giyinmesinin birkaç temel nedeni vardır:
Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniforma tarihi yıllar öncesine dayanmaktadır. Tüm tıp uzmanlarının beyazlar giydiği dönemde, cerrahi alanlar da beyaz ve sterildi. Beyazın tamamının cerrahın gözlerini çok zorladığı keşfedildi. Böylece sağlık personeli başka bir renkte - yeşil giyinmeye başladı. Bugün, farklı renklerde ve hatta parlak desenlerde fırçalar bulacaksınız.

Göz yorgunluğunu gidermenin yanı sıra, sterilite sağlamak için çeşitli renklerde Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniforma kullanılır. Bir cerrah, sokak kıyafetleri ile işe geldiğinde, temiz ve steril önlüklere dönüşür. Ameliyata girebileceği veya hastalarla buluşabileceği için bu çok önemlidir. Hastalarını dış dünyadaki bakteri ve mikroplara maruz bırakamaz. Hastaların iyileşmelerini hızlandırmak için temiz, steril ortamlara ve personele ihtiyacı vardır.

Aynısı tersi için de geçerlidir. Aynı cerrah hastaneden çıktığında önlüklerini değiştirir. Bu, halkın hastanedeki hastalardan gelen mikroplara ve bakterilere maruz kalmasını sınırlamaya yardımcı olur. Önlüğünü hastaneden eve götürdüyse, genel halktan birinin hastalanma riski altındadır.


Artık tıbbi personel tarafından önlüklerin neden giyildiği hakkında daha fazla şey biliyorsunuz. Onları kalabalıktan ayırmak için bir moda ifadesinden çok daha fazlası. Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniforma, çapraz kontaminasyonu minimumda tutmaya yardımcı olan gerekli koruyucu giysidir. Giderek artan bakteri ve mikropların olduğu günümüz dünyasında, tıbbi ortamları steril tutmak bir zorunluluktur - ovalama bunu mümkün kılmaya yardımcı olur. Güzel renkler ve desenler, monotonluğu kırmaya yardımcı olur ve sağlık personelinin, profesyonel bir görünümü korurken, görünümlerinde kişisel tarzlarının bir kısmını ifade etmelerine olanak tanır.


Hastanelerin dışında önlük giymiş farklı insanlar görebilirsiniz. Bu, mutlaka mikrop ve bakterilerle kaplı oldukları anlamına gelmez; işe gitmek için yolda olabilirler. Bu onların izin günü olabilir ve onlar sadece önlüklerin rahatlığının tadını çıkarırlar. Genel olarak, tıp uzmanlarının çoğu önlüğünü halka açık yerlerde değil, hastanede ve muayenehanelerde tutar. Sadece güvenlik için değil, aynı zamanda işteyken profesyonel bir görünüm sunmak için.


İhtiyati Genel Tedarik, tıp endüstrisinde kaliteli Tıbbi Üniformaya yada cerrahi üniformaya olan ihtiyacı anlar. Bu nedenle müşterilerimize farklı renkler ve çalılık karı

şımları sunuyoruz. Bizden gerekli Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniforma sipariş ettiğinizde, yalnızca en iyi fırçaları alacağınızdan emin olabilirsiniz. Sizin güvenliğiniz ve hem hastaların hem de halkın güvenliği temiz, steril Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniformalara bağlıdır. Sipariş sürecimiz kolaydır ve uzman kadromuz uygun Tıbbi Üniforma yada cerrahi üniforma seçmenize yardımcı olmak için hazırdır. Bugün ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olalım.

1 görüntüleme0 yorum