top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıDiadays Medikal

Yemek Şirketleri Neden Tek Kullanımlık Bone ve Kolluk Kullanmalıdır?

Öncelikle yemek şirketleri yani catering şirketlerinin yapmış olduğu işin nevi olarak hijyen kurallarına uymak zorundadırlar. Bu işlemin ve prosesin başında ise öncelikle yemek yapılan alanın yani mutfağın ve mutfakta çalışana personelin hijyen kurallarına dikkat etmesi ( dikkatten ziyade zorunda olması ) gerekmektedir.


Catering - toplu yemek firmaları için Boneler

Konu ile alakalı yapılan araştırmaların sonucu olarak en çok şikayet edilen konuların başında ; yemeklerin içinden çıkan insan kılı ( kol-saç-bıyık ve sakal ) görülmüştür. Bunlar her ne kadar firmaların şikayetlerden sonra aldığı önlemler ile düzeltilmeye çalışılsa da ; insan faktörü ( yemeği yapan - taşıyan - servis yapan işçiler tarafından tekrar olma ihtimali yüksektir.

Bu neden ile ve bunun önüne geçme için ; Toplu yemek şirketlerinin - Catering firmalarının çalışanlarının mutlak suretle çalışanlarına ; Tek kullanımlık Bone ve Tek Kullanımlık Kolluk kullandırması mecburidir.


TEK KULLANIMLIK BONELER

Diadays Tek Kullanımlık Boneler ; 52 cm lik ölçüleri ile başa tam oturur. Kadın ve erkek çalışanların saçlarının tam anlamıyla kaptır. Çift lastik ile alnına ve enseye yapışarak ; saçların içeride kalmasını ve dışarıya asla dökülmemesini sağlar. boneler 12 gsm kumaş ile yapılmaktadır ve hava aldığından dolayı içeride kafa derisinden terleme yapmaz. Buda çalışanın konforlu bir şekilde çalışmasını sağlamak ile birlikte ikinci bir hijyen sağlar.

TEK KULLANIMLIK KOLLUKLAR

Diadays Tek Kullanımlık Kolluklar ; koldaki kılları ve/veya çalışanın üniforma giyim esnasında yapışan partikülleri hapseder ve dışarıya çıkmasını önler. Özellikle yaz aylarında çalışan üniformalarının kısa kollu oluşu bu Tek kullanımlık kolluklara daha çok önem vermektedir.


Yemek şirketi olarak uygulayacağınız hijyen kuralları dahilinde ve bunlara ek olarak ; Diadays Medikal Ürünler olarak , sizlere ; ürettiğimiz tek kullanımlık boneleri ve tek kullanımlık kollukları sunmaktan gurur duyarız. Daha fazla bilgi ve fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.


Düşünüyoruz ... Üretiyoruz ... Koruyoruz.

43 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page